Nuo liepos 1-osios brangsta elektra ir dujos

brangstaElektra daugumai vartotojų nuo ketvirtadienio brangsta vidutiniškai apie 8 proc., o dujos namų ūkiams – 26-50 proc. Kainų augimas aiškinamas žaliavų kainų augimu rinkose. 

Valstybės valdoma elektros ir dujų tiekimo įmonė „Ignitis“ pranešė, kad visuomeninio elektros tiekimo kaina vidutiniškai didėja apie 8,4 proc., o dujų – apie 36,8 proc.

Standartinio namų ūkio, per mėnesį sunaudojančio vidutiniškai apie 100 kWh elektros, išlaidos padidės apie 1,16 euro.

Tačiau elektros kainos didėja tiems namų ūkiams, kurie naudojasi „Igničio“ paslaugomis, – jų skaičius siekia apie 1,36 mln. 

Tuo metu dujas maistui naudojantys gyventojai (iki 300 kubų per metus), per mėnesį vidutiniškai mokės 0,59 euro daugiau, o šildantys namus (iki 20 tūkst. kubų) – apie 14 eurų daugiau.

Dujų maistui gaminti kaina auga 26 proc. – nuo 50 iki 63 centų už kubinį metrą (su PVM), iki 20 tūkst. kubų dujų per metus (šildymui) suvartojantiems namų ūkiams – 46,4 proc. nuo 28 iki 41 cento, o daugiau – 1,5 karto nuo 26 iki 39 centų. 

Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę sakė, kad elektros ir dujų gyventojams brangimas yra ekonomikos atsigavimo kaina. Jos teigimu, ūkio atsigavimas skatina paklausą, kuri ir kelia kainas.

Premjerė pabrėžė, jog kainų nustatymas yra depolitizuotas, todėl Vyriausybė negali turėti jokios įtakos kainoms.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius anksčiau sakė, kad elektros ir dujų kainų augimą buvo galima išdėstyti per kelis kartus, tačiau tai nebuvo daroma siekiant išvengti dar didesnio brangimo. 

Nuo šio sausio dujos brango mažiausiai jų suvartojantiems gyventojams, tuo metu kitoms grupėms kaina nesikeitė ar netgi mažėjo. Tuo metu elektra daliai gyventojų brango vidutiniškai 4,5 proc.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode