Nelygybės didėjimas yra tiesioginė pandemijos pasekmė ir svarbu garantuoti minimalų pajamų standartą, taip išengiant skurdo didėjimo, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
„Pandemija gerokai komplikavo vaizdą tiek švietimo ir sveikatos apsaugos sistemoje, bet taip pat ir pajamų nelygybės požymiu situacija, deja, pablogėjo. Tai yra objektyvus veiksnys ir aš manau, kad su juo būtina kovoti ekonominės ir socialinės politikos priemonėmis“, – penktadienį prieš neformalų Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdį Portugalijoje sakė G. Nausėda.
Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Portugalija organizavo socialinės politikos prioritetų aptarimui bei įtvirtinimui skirtą konferenciją, taip pat Europos Sąjungos (ES) lyderiai bursis į neformalią EVT, kur patvirtins ES socialinės politikos prioritetus,
Lietuvos prezidentas atvykęs į susitikimą pažymėjo, kad „nelygybės didėjimas įvairiais pjūviais yra tiesioginė pandemijos pasekmė“. Jis taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga „labai puikiai suvokia realią situaciją, atsakomybę“, ir suteikia šią atsakomybę tiek centrinėms institucijoms, tiek valstybėms.
„Manau, kad reikia pirmiausia nukreipti savo pastangas į tas sritis, kurios reikalauja labiausiai dėmesio, t. y. pirmiausia vienodo starto, vienodų galimybių užtikrinimas, ypatingai tiems žmonėms, kurie turi negalių, vaikams, vyresniems žmonėms, kurie, ko gero, ypatingai jautriai reaguoja į pandemijos pasekmes ir turi ribotų galimybių atsispirti toms pasekmėms. Taip pat svarbu užtikrinti pastangas garantuoti minimalų pajamų standartą ir išvengti skurdo didėjimo“, – kalbėjo Lietuvos vadovas.
Prezidentas taip pat sakė, kad socialinis dialogas „neturi būti deklaratyvus“, o į jį reikėtų įtraukti ir darbdavius, darbuotojų organizacijas į sprendimų priėmimo procesą, pabrėžė lyčių lygybės aspekto svarbą.
„Lyčių lygybės principas socialinėje politikoje yra labai svarbus. Moterys pandemijos pasekmes pajaučia skaudžiau nei vyrai, kadangi jos yra susaistytos įpareigojimų tiek šeimoje, tiek darbe, jos dirba tuose sektoriuose, kurie jautrūs pandemijai, tai švietimas, sveikatos apsauga, socialinė rūpyba, ir dažnai jos darbą praranda greičiau nei vyrai ir šiandien kaip tik svarbu kelti lyčių lygybės klausimą šiuo aspektu“, – sakė G. Nausėda.
BNS nuotrauka
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.