Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, ar pritarti siūlymui ligos išmokas tėvams už izoliacijoje esančius vaikus mokėti ir tais atvejais, kai mokykloje nėra paskelbtas infekcijų plitimą ribojantis režimas.
Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Šiuo metu ir nedarbingumą, ir ligos išmoką už izoliacijoje esantį vaiką tėvai gali gauti tik tuomet, kai ugdymo įstaigoje paskelbiamas toks specialus režimas.
Jei tokio režimo nėra, tėvai gali pretenduoti tik į nedarbingumą – tai reiškia, kad tuo metu, kai tėvai prižiūri vaiką, turi teisę neiti į darbą, tačiau už tai jiems nėra mokami pinigai.
Infekcijų plitimą ribojantis režimas – laikinas kontaktinio ugdymo nutraukimas mokykloje.
Pagal SADM siūlomus pakeitimus, paskyrus izoliaciją vaikui iki aštuonerių metų, pirmų–ketvirtų klasių pradinukui, taip pat pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą besimokančiam vaikui su negalia iki 21 metų, tėvai, globėjai ir dirbantys seneliai galėtų gauti ligos išmoką nustatytos privalomos izoliacijos laikotarpiu, bet ne ilgiau nei 14 kalendorinių dienų.
Ligos išmokas siūloma išmokėti ir už laikotarpį iki pakeitimų įsigaliojimo.
Šiuo metu izoliacija vaikui gali būti skiriama grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies, kurioje vaikas buvo be tėvų ar globėjų, taip pat jeigu vaikas turėjo kontaktą su COVID-19 apsikrėtusiu asmeniu.
Ministerija atkreipia dėmesį, kad jeigu į koronaviruso paveiktą valstybę vaikas išvyko tuo metu, kai ji buvo įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, tuomet išmoka už vaiko priežiūrą tėvams, globėjams ar dirbantiems seneliams nepriklausys.
Prižiūrint vaiką socialiniu draudimu apdraustam suaugusiam asmeniui mokama ligos išmoka siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“. Išmoka mokama tik už darbo dienas.
Autorius Augustas Stankevičius
Vilnius, rugsėjo 16 d. (BNS).
SAM nuotrauka
BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.