Prie Seimo – 200 protestuojančiųjų dėl vaikų paėmimo iš tėvų

 

Apie 200 žmonių antradienį susirinko į mitingą dėl vaikų paėmimo iš šeimų prie Seimo.

Į mitingą dėl vaiko teisių apsaugos reformos susirinkę visuomenininkai laikė plakatus su užrašais „Sutrypsite šeimą – sutrypsite Lietuvą“, „Sergančią šeimą reikia gydyti, o ne žudyti“ ir kitais.

„Įstatyme parašyta, kad pirmiausiai šeimoms bus stengiamasi padėti, o vaiko paėmimas – kraštutinė priemonė, tačiau šiandien matome, kad kraštutinės priemonės taikomos nuo pat pradžių“, – organizatorių pranešime spaudai cituojama Laisvosios visuomenės instituto direktorė Salomėja Fernandez Montojo.

Anot jos, „silpnumui pasidavę ar įgūdžių stokojantys tėvai ir tėvai, kurie sąmoningai skriaudžia vaiką ir sukuria tokias istorijas kaip Matuko, negali būti sulyginami ir baudžiami taip pat – vaiko atėmimu iš šeimos“.

Mitingas surengtas po rezonansą visuomenėje sukėlusio atvejo Kaune, kai iš šeimos dėl galimo smurto buvo paimti du mažamečiai vaikai. Jie praėjusią savaitę grąžinti tėvams.

„Aš dalyvauju, nes man neramu. Aš nežinau, ar mano 17-metis sūnus gali vienas eiti per perėją į mokyklą ir iš mokyklos“, – BNS sakė mitingę dalyvavęs Aurimas Marcinkevičius.

Pasak protestavusios Erikos Drungytės, visuomenės švietimas dėl vaikų auklėjimo turi vykti palaipsniui, o ne skubiai keičiant įstatymus ir „luošinant vaikų ir tėvų psichiką“.

„Visuomenės gydymas ar pasveikimas nėra nuo įstatymo priėmimo ir nuo jo vykdymo įgyvendinamas dalykas“, – kalbėjo E. Drungytė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame Tarpžinybinės vaiko gerovės tarybos posėdyje antradienį nuspręsta sudaryti darbo grupę kartu su tėvų organizacijų atstovais vertinti galimoms vaikų apsaugos sistemos spragoms.

„Tai, ko reikalauja šeimų organizacijos, įkuriama formali darbo grupė poįstatyminių teisės aktų, grėsmės lygių nustatymo, atvejo vadybos tvarkos įgyvendinimo vertinimui, t.y. jų teisinis vertinimas santykyje su praktika, ar nėra paliekama per daug dviprasmiškų situacijų, kur tarnautojai vertina subjektyviai“, – po posėdžio žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Kad išvengtume dviprasmybių, yra kuriama bendra darbo grupė su šeimų organizacijų atstovais, kurie šiandien rengia mitingą, jie kviečiami (dalyvauti – BNS), jie turi siūlymų“, – pridūrė ministras.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, nuo liepos įsigaliojus naujai vaiko teisių apsaugos sistemai buvo daugiau kaip 500 atvejų, kai vaikai perduoti laikinajai globai.

Per tą laiką gauta 6 tūkst. pranešimų dėl galimai pažeidžiamų vaiko teisių. Du trečdaliai jų nepasiteisino – nenustatytas joks grėsmės vaikams lygis.

Autorė: Milena Andrukaitytė

Vilnius, spalio 30 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode