Valstybės šimtmečiui - turizmo maršrutai po valstybės kūrėjų vietas

 

Ruošdamasis Lietuvos valstybės šimtmečiui, Turizmo departamentas rengia šiai progai skirtą maršrutą po šimtą objektų, pasakojančių Lietuvos valstybingumo ir jos kūrėjų istorijas.

„Asmeniškumo valstybės kūrime yra labai daug. Tie žmonės buvo labai artimai pažįstami: dauguma signatarų buvo susipažinę studentijos laikais, daug kartu druskos suvalgę draugai, bendravę šeimomis, turėję asmeninių ryšių. Tai pamažu ir traukiame iš šešėlio“, – BNS pasakojo viena iš maršrutų rengėjų, gidė Lina Dusevičienė.

Šiuo metu rengėjai vyksta apžiūrėti objektų, kurie galėtų būti įtraukti į šimtmečio maršrutą, sąrašą, renka su jais susijusias istorijas.

„Esame susidėlioję maršrutus lankymams. Lietuvą padalinome į tris dideles dalis. Jau esame buvę pietų Lietuvoje, kitą savaitę važiuosime į šiaurės vakarus ir tada liks šiaurės rytai. Stengiamės, kur nuvažiuojame, susitikti su kažkuo, kas galėtų mums suteikti papildomos informacijos, pakonsultuoti, kurie objektai vertingi. Įspūdis toks, kad Lietuvoje yra labai daug lankymui paruoštų labai gražių, labai vertingų vietų“, – kalbėjo gidė.

Rengiamasi pasiūlyti kelių valandų maršrutus po Vilnių ir Kauną, vienos ir kelių dienų trukmės keliones po Lietuvą, taip pat – Lenkiją ir Latviją. Planuojama pateikti žemėlapį, kuris leis rasti netoliese esančius objektus. Pasak L.Dusevičienės, naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais, keliautojai galės ne tik atrasti istoriškai Lietuvos valstybei svarbias vietas, bet ir į jas nuvykę sužinoti įdomias su jomis susijusias istorijas: apie Berznyko kapines Lenkijoje, kur palaidoti tarpusavyje kovoję Lietuvos ir Lenkijos kariai, apie lietuvybę puoselėjusį ir klastingai nužudytą mokytoją, taip pat įvairių su istorinėmis asmenybėmis susijusių asmeninio gyvenimo ir meilės istorijų.

Tarp siūlomų lankytinų vietų ir objektų – latviška gimnazija, kurioje mokėsi prezidentas Antanas Smetona, iš vietos ūkininko kluono lentų vieno iš signatarų iniciatyva suręsta ir keliautojų dar neatrasta Vytautavo bažnyčia.

„Tas įrankis žmones paskatins kuo daugiau sužinoti, kuo daugiau aplankyti“, – tikisi projekto rengėja.

Interaktyvų žemėlapį, kurį kartu su L.Dusevičiene rengia istorikai Luka Lesauskaitė ir Simonas Teškevičius, ruošiamasi pristatyti kitų metų Vasario 16–ąją.

Vilnius, gruodžio 11 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode